CóRKI HISZPAńSKIEJ PARY KRóLEWSKIEJ WYCHODZą Z CIENIA. ELEONORA ZASIąDZIE NA TRONIE

Hiszpańska rodzina królewska, choć nie jest tak często na ustach międzynarodowej opinii publicznej jak brytyjscy Windsorowie, zasługuje na uwagę. Dynastia Burbonów, z królową Letizią i królem Filipem VI na czele, pojawiła się na wydarzeniu charytatywnym. Uwagę zwróciły na siebie następczyni tronu, księżniczka Eleonora i jej młodsza siostra.

Królowa Letizia, była dziennikarka, dołączyła do królewskiej rodziny Hiszpanii w 2004 r., kiedy to poślubiła przyszłego króla Filipa VI. Dziesięć lat później, po abdykacji Jana Karola I Burbona, para wstąpiła na tron. Od tego czasu światowe media z zaciekawieniem obserwują ich działania, ale coraz większą uwagę przyciągają ich córki, 18-letnia Eleonora i 17-letnia Zofia.

Córki hiszpańskiej pary królewskiej zachwyciły. Eleonora zasiądzie na tronie

Eleonora, jako starsza z sióstr i przyszła królowa, niedawno złożyła przysięgę wierności hiszpańskiej konstytucji, co oznacza początek jej poważnych przygotowań do przyszłej roli. Wśród pierwszych zobowiązań księżniczki było ukończenie trzyletniego szkolenia wojskowego, które rozpoczęła w 2023 r.

Mimo że obie księżniczki są znane publiczności od momentu narodzin, ich publiczne wystąpienia są rzadkością. 10 lipca Eleonora i Zofia wzięły udział w charytatywnym evencie w Lloret de Mar, zorganizowanym przez Fundację Księżnej Girony. Pojawienie się księżniczek wywołało niemałe poruszenie, a ich nienaganna prezencja zyskała wiele pochlebnych opinii w mediach społecznościowych.

Królowa Letizia i król Filip VI z pewnością są dumni ze swoich pociech. Księżniczki, choć młode, już teraz pokazują, że są gotowe na przyszłe wyzwania i odpowiedzialność, która na nich czeka.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2024-07-11T05:48:21Z dg43tfdfdgfd