JEST ZBYT MAłO ROMSKA? DON VASYL MIAł PRETENSJE DO VIKI GABOR

Jakiś czas temu znany romski piosenkarz zarzucił Viki Gabor, że porzuciła ich kulturę i nie reprezentuje jej w odpowiedni sposób. Nastolatka odpowiedziała.

Viki Gabor zwyciężyła w "The Voice Kids" w 2019 roku i została wytypowana na reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji Junior. Viki wygrała i ten konkurs i stała się rozpoznawalna. Nigdy nie kryła, że ma romskie korzenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andrzej Sołtysik o byciu ojcem, chrzcie drugiego dziecka i...800 plus! "Pati bardzo chciała tego dziecka, ja trochę mniej"

Don Vasyl uderza w Viki Gabor

Znany romski artysta, Don Vasyl, uderzył w młodą piosenkarkę. Zarzucił jej, że ani jej twórczość, ani ubiór, nie oddają jej pochodzenia.

Nawet już człowiek nie wie. czy to Romka. czy nie Romka. Ona w ogóle nie pokazuje, że jest Romką. I w stylizacjach, wszystkich swoich ubiorach i muzycznie. Nic z nas nie ma - przekazał "Faktowi".

Krótko potem inna romska wokalistka ujęła się za Viki.

Viki! Nie musisz nosić długiej spódnicy, żeby płynęła w tobie romska krew. Nie wszystkich kobiety romskie w Polsce noszą się przecież w ten sposób i nie ubiór świadczy o tym, jakie wartości zakorzenili w nas rodzice. Rób to, co robisz i co kochasz, bo uszczęśliwiasz tym również innych. Nie musisz śpiewać "Ore Ore", żeby być Cyganką - wyznała w rozmowie z O2 Patrycja Runo.

Co na to sama Viki Gabor? Wokalistka zdecydowała się odpowiedzieć na te zarzuty.

CZYTAJ TAKŻE: Zostanie ojcem po raz drugi. Zdradził płeć i imię dziecka

Viki Gabor odpowiedziała Don Vasylowi

Jakiś czas potem Gabor, w rozmowie z Pudelkiem, odniosła się do słów Dona Vasyla. Zaznaczyła, że w jej kulturze darzy się starszych ogromnym szacunkiem.

Na ogół, jeśli chodzi o starszych ludzi, nie wypowiadam się, ale tu mam kilka słów do powiedzenia - zaczęła młoda gwiazda.

Stwierdziła, że przede wszystkim nie tworzy muzyki typowo romskiej, choć niektóre elementy folklorystyczne można znaleźć w jej utworach. Zwróciła też uwagę na to, że dziś młodzież ubiera się inaczej, niż za czasów młodości Dona Vasyla. Dodała, że płynnie mówi po romsku i codziennie komunikuje się w tym języku z rodziną.

Nie chcę go obrażać, ale on ma Polki w zespole. Mówi, że to są romskie koncerty, wiec chyba powinien mieć romskich muzyków w zespole i tancerki. To by miało więcej sensu. A ma tam Polki. Poza tym on też nie tworzy romskiej muzyki. To jest bardziej romskie disco polo. To jest najsmutniejsze, że każdy myśli, że to jest właśnie romska muzyka. Smutne jest to, że Rom krytykuje osobę ze swojej społeczności. Nie ma nas dużo, nie ma wielu śpiewających Romów i powinniśmy się wspierać, a nie dołować - stwierdziła Viki Gabor.

10 lipca Viki Gabor kończy 17 lat.

Czytaj także:

Atak na Viki Gabor i jej ojca. Pilne oświadczenie trafiło do sieci

Od małej dziewczynki do młodej kobiety. Tak zmieniała się Viki Gabor [ZDJĘCIA]

Viki Gabor sprawiła sobie nową fryzurę. Fanki pieją z zachwytu

2024-07-10T09:49:58Z dg43tfdfdgfd