PIPPI LANGSTRUMP - TAK DZIś WYGLąDA. INGER NILSSON MA JUż 65 LAT, ZOBACZCIE ZDJęCIA! [11.06.2024]

Inger Nilsson to szwedzka aktorka, której międzynarodową sławę przyniosła tytułowa rola w serii filmów opowiadających o przygodach Pippi Langstrump. Ta małą, rudowłosą, uśmiechniętą od ucha do ucha dziewczynkę kochał swego czasu cały świat. Jak dziś wygląda Inger Nilsson, która kilkadziesiąt lat temu grała Pippi Langstrump? Zajrzyjcie do naszej galerii.

Ile lat ma Pippi Langstrump - Inger Nilsson?

Inger Nilsson urodziła się 4 maja 1959 roku w niewielkiej miejscowości Kisa w Szwecji. Niedawno skończyła 65 lat.

Miała niespełna 10 lat, gdy wybrano ją do głównej roli w filmie "Pippi Langstrump". Historia małej dziewczynki opisana przez Astrid Lindgren była genialna. Inger Nilsson wspaniale wcieliła się w swoją rolę. Najpierw pokochali ją widzowie ze Szwecji i Niemiec, a zaraz potem Europa i cały świat.

Ostatecznie powstał serial oraz dwa filmy pełnometrażowe z Pippi Langstrump.

- Mam wszystkie książki o przygodach Pippi i to chyba nawet we wszystkich językach. Nawet Astrid Lindgren podarowała mi parę. Nigdy ich nie przeczytałam, bo jak nagrywaliśmy serial, to miałam zabronione. Potem straciłam już zainteresowanie - opowiadała w programie "Pytanie na śniadanie" Inger Nilsson.

Życie Inger Nilsson po filmie "Pippi Langstrump"

Inger Nilsson dzięki roli Pippi Langstrump odniosła sukces. Później jednak długo nie mogła dostać żadnej innej roli. Przez wiele lat pracowała w małych, prowincjonalnych teatrach. Na swoim koncie ma też kilka filmów:

  • "Kajsa Kavat",
  • "Panik på kliniken",
  • "Gripsholm",
  • "Ollebom".

Na dłużej związała się z niemiecko-szwedzkim serialem "Der Kommissar und das Meer", gdzie w latach 2007-2017 grała patolog Ewę Svenson.

Inger Nilsson to jednak nie tylko aktorka. Mocno angażuje się w działalność charytatywną oraz w pracę na rzecz ochrony środowiska. Walczy o prawa dzieci oraz równość płci.

Tak wygląda dziś Inger Nilsson, czyli Pippi Langstrump:

Zobacz galerię

Inger Nilsson w jednym z wywiadów wyznała, że bardzo polubiła Pippi Langstrump.

- Dla mnie Pippi była tylko postacią, którą grałam. Przez lata dała mi wiele radości. Dała ją także innym ludziom, zwłaszcza młodym dziewczynom, które powiedziały mi, że kiedy były zastraszane, myślały wtedy: "jeśli Pippi potrafi, ja też dam radę". Mówiły, że Pippi je uratowała. To niesamowite - mówiła Inger Nilsson.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie, jak dziś wygląda Inger Nilsson, czyli dorosła Pippi Langstrump.

2024-06-11T12:11:48Z dg43tfdfdgfd