SIOSTRA MARZENY KIPIEL-SZTUKI: GDY ZMARłA PRZEPłAKAłAM W łóżKU CAłY DZIEń

Marzena Kipiel-Sztuka i jej młodsza siostra Dorota Kipiel od lat ze sobą nie rozmawiały. Niestety nie zdążyły się pogodzić przed śmiercią aktorki. Nie oznacza to jednak, że Dorota nie cierpi i nie opłakuje jej odejścia. Nam zdradza, jak zareagowała na wieść o śmierci jedynej siostry.

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca. Ostatnie miesiące spędziła w Hospicjum w Wałbrzychu i to tam otoczona opieką pracowników odeszła. 13 czerwca odbędzie się jej pogrzeb, ciało aktorki zostanie złożone w rodzinnym grobie na cmentarzu w Legnicy. Dorota Kipiel nie kryje, że boi się tego dnia.

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki opowiada o jak zareagowała na jej śmierć

Dorota Kipiel nie może się pogodzić ze śmiercią siostry i poczuciem pustki, jakie ma w sobie po odejściu Marzeny Kipiel-Sztuki.

— Nie było między nami cudownie, było trudno i uczciwie o tym mówię, bo nie będę kłamać, ale ja naprawdę rozpaczam. To była moja siostra, jedyna siostra. Właściwie zostałam sama, rodzice nie żyją, nie ma Marzenki, został mi tylko syn. To dla mnie nie do pojęcia — mówi nam Dorota.

To, że nie rozmawiały, boli ją dziś podwójnie. Żal, że się nie pogodziły, jest nie do zniesienia. A wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, z którą Dorota liczyła się od kilku tygodni, zwaliła ją z nóg.

— Gdy dowiedziałam się o jej śmierci, cały dzień przeleżałam w łóżku. Przypominałam sobie, jak wyglądają jej dłonie, paznokcie. Znam każdy szczegół jej ciała. Dużo rzeczy z dzieciństwa mi się przypominało. Mówiłam do niej Marzis, to było takie nasze domowe. Gdy się urodziłam, Marzenka długo była zazdrosna. Jako ta młodsza byłam bardziej rozpieszczana, a ona musiała się mną opiekować i miała o to żal. Ale to odległe czasy — mówi nam Dorota Kipiel i wzruszona dodaje.

– Strasznie ją kocham i strasznie za nią tęsknię. To wszystko, co złe pójdzie w zapomnienie. To była mądra i bardzo inteligentna kobieta z dużym poczuciem humoru — kończy Dorota Kipiel.

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki ujawnia, jak wyglądały ostatnie chwile aktorki. "Do końca była świadoma"

Szalona prośba przed pogrzebem Marzeny Kipiel-Sztuki. Tak to sobie zaplanowała

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2024-06-11T11:41:43Z dg43tfdfdgfd