TAK ZMIENIł SIę JAN WIECZORKOWSKI. 20 LAT TEMU GRAł MICHAłA CHOJNICKIEGO W "KLANIE" [ZDJęCIA]

Tak zmienił się Jan Wieczorkowski - zobacz zdjęcia

Jan Wieczorkowski urodził się 24 lutego 1972 roku w Rabce-Zdroju, gdzie uczył się w liceum ogólnokształcącym. W wieku dwudziestu lat rozpoczął studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończył pięć lat później.

Jako aktor zadebiutował w 1996 roku w "Dniu wielkiej ryby" Andrzeja Barańskiego. Następnie wystąpił w "Szamance" Andrzeja Żuławskiego oraz w jednym z odcinków serialu "Ekstradycja". Popularność zdobył za sprawą roli Michała Chojnickiego w serialu "Klan", w którym grał w latach 1997-2004.

Od czasu jego odejścia z serialu minęło już 19 lat. W galerii poniżej prezentujemy zdjęcia Jana Wieczorkowskiego od 2000 roku do teraz. Zobacz, jak popularny aktor zmienił się przez lata!

Zobacz galerię

Jan Wieczorkowski zagrał w wielu polskich filmach i serialach

Na swoim koncie ma wiele ról filmowych, serialowych i telewizyjnych. Widzowie mogą kojarzyć go m.in. z komedii "U Pana Boga za piecem" oraz jej kontynuacji "U Pana Boga za miedzą", gdzie wcielał się w postać Witka Nalewajki. Występował też w "Fali zbrodni", "Czasie honoru", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Przyjaciółkach", "Koronie królów" czy "Stuleciu winnych".

Prywatnie jest żonaty z Urszulą Karczmarczyk, z którą ma dwóch synów, Jana i Wincentego.

2023-03-19T06:21:07Z dg43tfdfdgfd