WNUCZKA STUHRA TEż POżEGNAłA DZIADKA W PRZEJMUJąCYM WPISIE. POKAZAłA WSPóLNE ZDJęCIE

Jerzy Stuhr na długo pozostanie w pamięci Polek i Polaków jako jeden z najwybitniejszych aktorów. Jego kariera trwała ponad pięć dekad. Widzowie pokochali go m.in. za Maksa z "Seksmisji", Rybę z "Kilera" czy głos Osła ze "Shreka". Stuhr spełniał się też jako reżyser i pedagog.

Prywatnie był mężem Barbary Stuhr. Ich małżeństwo trwało od 1971 roku. Doczekali się dwójki dzieci: znanego szerszej publiczności Macieja Stuhra i młodszej córki Marianny Stuhr, która jest graficzką.

Quiz: Jak dobrze pamiętasz "Kiler-ów 2-óch"?

Po tym, jak media obiegła informacja, że Jerzy Stuhr nie żyje, sieć zaczęła zalewać masa pożegnalnych wpisów. Niektórzy nie dowierzali, inni pisali, że "skończyła się pewna epoka", a jeszcze inni, składali kondolencje najbliższej rodzinie artysty.

Maciej Stuhr opublikował jedynie czarno-białe zdjęcie z ojcem i synem, na którym mają tę samą pozę. W opisie dodał jedno, ale wymowne słowo: "wdzięczność".

Wnuczka Jerzego Stuhra żegna dziadka

Głos zagrała też wnuczka Jerzego Stuhra, Matylda. Wrzuciła na swój instagramowy profil wpis. Widzimy w nim jej wspólne fotografie z dziadkiem.

"Wszyscy dzisiaj opłakują śmierć wielkiego polskiego aktora. Ja nie opłakuję. Ja opłakuję śmierć mojego dziadka. Dziadka OO. Z którym kiedyś co wakacje kosiłam trawę na działce. Papa dziadku, może kiedyś jeszcze razem pokosimy trawę" – napisała.

Matylda Stuhr jest dzieckiem Samanty Janas i Macieja Stuhra. Znany aktor poślubił fotografkę jeszcze w latach 90. Ich związek końcowo jednak nie przetrwał próby czasu. Gdy Matylda Stuhr miała 14 lat, jej rodzice się rozstali.

Obecnie córka Macieja Stuhra jest już po dwudziestce i próbuje swoich sił w modelingu. Dodajmy, że obecnie aktor jest w innym związku małżeńskim. Jego drugą żoną została Katarzyna Błażejewska. Z dietetyczką doczekał się syna Tadeusza.

2024-07-10T09:07:53Z dg43tfdfdgfd