BRAT ARTURA ŻMIJEWSKIEGO TO śWIATOWEJ KLASY SPORTOWIEC. NIEWIELU O TYM WIE

Artur Żmijewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Jednak mało kto wie, że gwiazdor, który zdobył serca widzów rolą Jakuba Burskiego w popularnym serialu "Na dobre i na złe" oraz jako ojciec Mateusz, nie jest jedynym utalentowanym członkiem swojej rodziny. Jego o sześć lat starszy brat, Grzegorz Żmijewski, jest sportowcem.

Artur Żmijewski to nazwisko, które od lat kojarzy się z polskim kinem i telewizją. Ten utalentowany aktor swoją karierę rozpoczął w latach 80., kiedy to zadebiutował na wielkim ekranie w filmie Ludmiły Niedbalskiej "Dzień czwarty" (1984). Choć była to niewielka rola powstańca, dla młodego Żmijewskiego stanowiła pierwszy krok do świata filmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Sala ryknęła śmiechem, zaczęła bić brawo". Pazura wspomina magiczny moment

Prawdziwym przełomem w jego karierze okazał się rok 1989, kiedy to zagrał główne role w dwóch znaczących produkcjach: jako Gustaw-Konrad w dramacie Tadeusza Konwickiego "Lawa" oraz jako Tomasz w filmie Krzysztofa Zanussiego "Stan posiadania".

Czytaj więcej: Julia Wieniawa wysłała prawnika. A do niedawna było między nimi tak dobrze

Artur Żmijewski szybko stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego kina. W latach 90. i na początku 2000. można go było zobaczyć m.in. w serii "Psy" Władysława Pasikowskiego oraz w innym filmie tego reżysera, "Demonach wojny według Goi".

Jednak to rola Jakuba Burskiego w serialu TVP2 "Na dobre i na złe", przyniosła mu największą popularność. Grał tę postać przez 13 lat, zdobywając serca milionów Polaków. Od 2008 roku wciela się w postać księdza Mateusza Żmigrodzkiego w serialu "Ojciec Mateusz".

Czytaj także: Justyna Gradek zdradza sekret swojej idealnej sylwetki. Zrezygnowała z dwóch produktów

Artur Żmijewski: żona i dzieci

Prywatnie Artur Żmijewski jest mężem Pauliny Petrykat, z którą jest związany od czasów licealnych. Para pobrała się w 1992 roku i od tego czasu tworzą szczęśliwe małżeństwo, które doczekało się trójki dzieci: Ewy, Karola i Wiktora. Artur Żmijewski w swoich wywiadach wielokrotnie podkreślał, że rodzina jest dla niego najważniejsza, mimo że jego zawód wymagał wielu poświęceń.

Brat Artura Żmijewskiego jest światowej klasy sportowcem

Mało kto wie, że Artur Żmijewski nie jest jedynym utalentowanym członkiem rodziny. Jego brat, Grzegorz Żmijewski, również osiągnął imponujący sukces, ale w zupełnie innej dziedzinie - piłce ręcznej.

Grzegorz Żmijewski to szanowany bramkarz, który wraz z Wisłą Płock w 1990 roku zdobył medal mistrzostw Polski. Jednak zawodnik nie poprzestał na sukcesach krajowych.

Po zdobyciu medalu przeniósł się za granicę, gdzie kontynuował swoją sportową karierę. Jego nowym domem stał się Luksemburg, gdzie nie tylko grał jako zawodnik, ale również rozwijał się jako trener.

Czytaj również: Czy Sylwia Bomba powiększy rodzinę?

Czytaj także:

Córka Artura Żmijewskiego z partnerką na gali. Ewa Żmijewska to prawdziwa piękność

Piękny gest Artura Żmijewskiego podczas dramatycznych chwil w życiu jego przyjaciela

Córka Artura Żmijewskiego pokazała partnerkę! Jak na jej coming out zareagował ojciec?

2024-07-11T06:38:23Z dg43tfdfdgfd