Z "HARRY'EGO POTTERA" DO KARIERY W MMA. FILMOWEGO GOYLE'A DZIś NIE POZNACIE

Choć start w "Harrym Potterze" otworzył mu drzwi do filmowej kariery, Josh Herdman nie był szczególnie zainteresowany aktorstwem. Prawdziwą pasją filmowego Goyle'a stał się sport.

Fani filmowej sagi o "Harrym Potterze" z pewnością doskonale pamiętają postać nikczemnego kumpla Malfoya, syna śmierciożercy, Gregory'ego Goyle'a. W tę postać wcielił się Josh Herdman, który, jak podaje serwis bt.com, początkowo ubiegał się o rolę Dudleya. Herdman pojawił się we wszystkich częściach filmu o "chłopcu, który przeżył", a przygodę z "Harrym Potterem" do dziś wspomina z łezką w oku.

Filmowy Goyle z "Harry'ego Pottera" porzucił aktorstwo. Tak potoczyły się jego dalsze losy

Josh Herdman jest synem brytyjskiego aktora Martina Herdmana, który chciał, aby jego pociecha poszła w jego ślady. Na casting do pierwszej części "Harry'ego Pottera" Josh dostał się, mając 13 lat i niezwykle spodobał się producentom filmu. Z produkcją związany był aż do samego końca i pojawił się we wszystkich ośmiu częściach hollywoodzkiego hitu. Filmowy Goyle na Instagramie do dziś wspomina pracę na planie "Harry'ego Pottera", a wbrew temu, co można by sądzić po filmowej fabule, mocno zżył się z resztą obsady.

Po premierze ostatniej części sagi w 2011 roku Josh Herdman pojawił się jeszcze w kilku filmach, a do dziś zdarza mu się grywać epizodyczne role w serialach. Najwięcej uwagi poświęca jednak na sport. Filmowy Goyle przez kilka lat trenował jiujitsu, a w 2016 roku podjął decyzję o rozpoczęciu kariery jako zawodnik MMA. Pierwszą walkę stoczył zresztą z Polakiem, Januszem Wałachowskim, którego udało mu się pokonać.

Chociaż kariera Herdmana w MMA nie trwała długo, sport jest cały czas ważną częścią jego życia, a na Instagramie regularnie publikuje filmiki z treningów. W 2022 roku wziął udział w brytyjskim sportowym reality show "The Games" z udziałem celebrytów.

Josh Herdman dużo czasu poświęca także na życie prywatne. Od kilku lat jest w szczęśliwym związku z Jessiką Worth, z którą doczekał się syna.

2023-03-19T08:13:15Z dg43tfdfdgfd