ZWIąZAł SIę Z KOBIETą MłODSZą OD SWOJEGO SYNA. MAJąC 70-LAT PONOWNIE ZOSTAł OJCEM

Będąc w kwiecie wieku Ignacy Machowski, czyli serialowy Władysław Piórecki z kultowych "Zmienników" na nowo poukładał sobie życie. W wieku 62 lat związał się z ponad 40-lat młodszą kobietą, a blisko dekadę później został ojcem syna Jerzego.

Ignacy Machowski miał szczęście do ról, ale w miłości nie powodziło mu się najlepiej. Dwukrotnie rozwiedziony aktor powoli zbliżał się do 70, gdy na jego drodze stanęła młoda studentka medycyny. 20-letnią wówczas Zofię Dramińską, Machowski spotkał w pijalni wód w Szczawnicy. Szczęśliwie młodsza od aktora o przeszło 40-lat kobieta dała mu się zaprosić na kawę.

Zobacz wideo Po przesłuchaniu do "Zmierzchu" chciał rzucić aktorstwo. Reżyserka musiała go bronić

Ignacy Machowski spotkał miłość życia po 60-tce

Oboje szybko zrozumieli, że połączyło ich coś więcej, niż tylko serdeczna przyjaźń. Chcieli budować wspólną przyszłość. Zdawali sobie jednak sprawę z tego, że tak ogromna różnica wieku może budzić wiele kontrowersji wśród opinii publicznej, dlatego zdecydowali się przez pewien czas utrzymywać swój związek w tajemnicy. Nowa partnerka aktora była bowiem młodsza o kilka lat od jego syna z pierwszego małżeństwa.

Zakochani stanęli na ślubnym kobiercu po pięciu latach związku. W 1987 roku na świat przyszła ich córka Maria. Cztery lata później, gdy Ignacy Machowski skończył 70 lat, Zofia Darmińska urodziła syna Jerzego. Ten jako najmłodszy z trójki rodzeństwa nie nacieszył się długo obecnością ojca. W rozmowie z magazynem "Retro" stwierdził jednak, że nigdy nie narzekał na brak zaangażowania ze strony Machowskiego: "Był już emerytem i miał dla mnie mnóstwo czasu. Moje najwcześniejsze lata, zanim choroba unieruchomiła ojca, wspominam jako sielankę".

Spora różnica wieku między Machowskim a jego najmłodszym synem często wywoływała zdumienie otoczenia. "Brano go za mojego dziadka, ale nie czuł się tym dotknięty, tylko korzystał z okazji, żeby pochwalić się swoją witalnością" - tłumaczył Jerzy Machowski na łamach "Retro". Wiedząc o tym, że najprawdopodobniej nie doczeka dorosłości swojego najstarszego syna, aktor stał się spędzać z dziećmi każdą wolną chwilę: czytał im bajki, odwoził je do szkoły, przygotowywał posiłki.

Ignacy Machowski zmarł 11 stycznia 2001 roku. Wcześniej u aktora zdiagnozowano nowotwór, ale podeszły wiek spowodował, że nie miał on już sił na to, by wygrać z chorobą. Żona zmarłego aktora po jego odejściu zajęła się leczeniem chorób przeciążeniowych u osób związanych ze środowiskiem artystycznym. Przed śmiercią Machowski zdołał zarazić swoje dzieci pasją do sztuki, wskutek czego jego córka Maria została skrzypaczką, a syn Jerzy reżyserem.

2024-06-11T12:52:30Z dg43tfdfdgfd