MACIEJ STUHR O SWOIM OJCU. "ZAWSZE MIAł PRETENSJE". W DZIECIńSTWIE OBIECAł SOBIE JEDNO

Maciej Stuhr zwykle w ciepłych słowach wypowiada się na temat swojego taty. Aktor nie boi ię jednak mówić także o trudnych aspektach ich relacji. - Pamiętam, że w głębokim dzieciństwie obiecałem sobie, że jeżeli będę tak jak on wyjeżdżał, to nigdy nie będę robił swojej rodzinie awantur o to, że coś leży nie tam, gdzie powinno - wyznał w jednym z wywiadów.

We wtorek 9 lipca media obiegła smutna wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra. Wybitnego aktora pożegnało już wiele znanych osób - między innymi Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz, Zbigniew Zamachowski. Głos zabrali także jego bliscy. Maciej Stuhr opublikował na swoich profilach w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie, które opatrzył wymownym komentarzem. - Wdzięczność - napisał aktor. 

Zobacz wideo Tak Maciej Stuhr mówił o swoim ojcu:

Maciej Stuhr o relacji z ojcem: Zawsze było narzekanie

Maciej Stuhr nie ukrywał, że jego relacja z ojcem nie zawsze była idealna. I mimo że zwykle wypowiada się o nim w ciepłych słowach, nie boi się mówić o trudnych elementach ich relacji. W ubiegłym roku udzielił wywiadu "Wysokim Obcasom", w którym otworzył się na ten temat. Jak zdradził, powroty ojca z pracy bywały stresujące. 

Maciej Stuhr o ojcu Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

- Mojego taty sporo nie było w domu. Jego powroty pamiętam jako bardzo stresujące dla mnie i dla mojej mamy, bo zawsze miał pretensje, że coś leży nie na swoim miejscu. Zawsze było narzekanie na bałagan. Pamiętam, że w głębokim dzieciństwie obiecałem sobie, że jeżeli będę tak jak on wyjeżdżał, to nigdy nie będę robił swojej rodzinie awantur o to, że coś leży nie tam, gdzie powinno. I nie robię - powiedział aktor.

"Nie narzekam na to, czego zaznałem"

Maciej Stuhr zdaje sobie sprawę, że postawa jego taty wynikała z tego, że w tamtych czasach do wielu kwestii podchodzono zupełnie inaczej. - Ja nie narzekam na to, czego zaznałem, wręcz przeciwnie. Muszę jednak przyznać, że gdy przypominam sobie mojego ojca, który przychodził do domu, siadał sobie, otwierał gazetę i nie wolno mu było przeszkadzać, to trochę mu zazdroszczę - dodał w tej samej rozmowie aktor. 

2024-07-10T08:02:35Z dg43tfdfdgfd