NAJSłYNNIEJSZE ROLE JERZEGO STUHRA. ZA TE FILMOWE KREACJE POKOCHALI GO WIDZOWIE

Mówisz Jerzy Stuhr, myślisz... No właśnie, która z jego ról jako pierwsza przychodzi Ci do głowy? Odpowiedzi może być bez liku. Stworzył tyle zapadających w pamięć kreacji, że można by obdzielić jego wybitnymi rolami kilka aktorskich karier. W każdym gatunku czuł się jak ryba w wodzie. Miał wielki talent komediowy (ta jego niepowtarzalna vis comica!) i dramatyczny. W galerii prezentujemy kadry z filmów, które dały mu największą popularność, ale warto pamiętać, że wybitny był też na deskach teatru i w roli reżysera.

Najpopularniejsze role filmowe Jerzego Stuhra

Zobacz galerię

Jerzy Stuhr zmarł 9 lipca 2024 roku. Miał 77 lat. Za wcześnie, za szybko, zapewne z nowymi planami w zanadrzu. Zostawia jednak po sobie potężny dorobek: filmowy i teatralny. Wielką rozpoznawalność dawały mu oczywiście popularne filmy - grał w tylu o statusie kultowych, że trudno je zliczyć - ale był też, a może przede wszystkim(?) człowiek teatru. 20 lat w Starym Teatrze to pasmo sukcesów. "Kontrabasistę" na podstawie tekstu Patricka Süskinda grał przez dekady i zagrał w sumie ponad 700 razy! Spektakl, który sam wyreżyserował, premierę miał w 1985 roku.

Potrafił rozśmieszać, potrafił być liryczny. Był jednym z aktorskich filarów kina moralnego niepokoju, był gwiazdą lekkich komedii, reżyserem i gwiazdą ambitnego kina, był genialnym dubbingującym Osła z całej serii filmów o Shreku. W tej roli był prawdopodobnie najlepszy na świecie.

A Wy z jakiej roli najbardziej zapamiętacie Jerzego Stuhra?

Zobacz galerię

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

2024-07-09T10:41:42Z dg43tfdfdgfd