KRóL STREAMINGU W POLSCE JEST TYLKO JEDEN. MA DWA RAZY WIęKSZE UDZIAłY NIż WICELIDER

Gdzie Polacy oglądają filmy i seriale? Kilka dużych platform jest w grze, ale jedna ma taki udział w rynku, jak trzy kolejne razem wzięte.

Kilka światowych gigantów streamingu zabiega o polskich widzów i jednemu udaje się to zdecydowanie najlepiej. Według portalu JustWatch Netflix ma w garści około jedną trzecią całego polskiego rynku.

To już drugi kwartał z rzędu, gdy Netflix jest liderem z około 34-procentowym udziałem. Niezmiennie drugi jest Max (wcześniej HBOmax), który ma sporą stratę do pierwszego miejsca. Jego udziały w rynku szacuje się na 15 proc.

"Na szczycie polskiego rynku streamingowego, Netflix ma ponad dwa razy więcej udziałów niż jego najbliższy konkurent: Max. Prime Video znajduje się na 3. miejscu z zaledwie 2 proc. różnicą w stosunku do Disney+ i Apple TV+" — czytamy w komunikacie JustWatch.

Serwis Amazon Prime Video ma 12 proc. udziału w rynku, a Disney+ 10 proc. AppleTV zyskał 1 pkt proc. i też ma 10% proc. Tuż za nim jest Player (9 proc.) i Viaplay (6 proc.).

Dla reszty platform pozostaje 4 proc. udziału w rynku.

JustWatch podał, że oparł raport na swoich 550 tys. użytkownikach w Polsce, wybierających swoje usługi streamingowe, klikających w oferty streamingowe i oznaczających tytuły jako widoczne.

Boom na Netfliksa

Wyniki Netfliksa na poziomie zysków i przychodów w pierwszym kwartale 2024 r. okazały się lepsze od oczekiwań analityków. Platforma zwiększyła liczbę abonentów o 16 proc. do 269,6 mln. Przychody platformy wyniosły w tym czasie 9,37 mld dol.

Netflix obecnie przechodzi transformację od ukierunkowania na wzrost liczby subskrybentów do skupienia się na zysku, ponieważ wykorzystuje podwyżki cen, rozprawienie się z udostępnianiem haseł i warstwę z reklamami, aby zwiększyć przychody.

Debiut platformy Max

11 czerwca 2024 r. w Polsce zadebiutowała platforma Max. Daje trzy różne pakiety z możliwością wykupienia subskrypcji miesięcznej lub rocznej.

W ramach platformy Max użytkownicy mają treści globalnych marek takich jak HBO, DC czy Warner Bros, kontent dla dzieci, programy informacyjne i publicystyczne oraz sportowe, a także ofertę produkcji lokalnych i rozrywkę z TVN.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2024-07-10T11:06:06Z dg43tfdfdgfd