AJJJ... FATALNE WIEśCI DLA COSTNERA. JEGO FILM NIE WEJDZIE DO KIN

Planowana na sierpień premiera drugiej części filmu "Horyzont" została właśnie odwołana. Przyczyną ma być chłodne (delikatnie mówiąc) przyjęcie części pierwszej. To bardzo rozczarowujące wieści dla aktora, zważywszy, że uważa film za dzieło swojego życia.

Nie ma w mediach żadnego artykułu dotyczącego najnowszego projektu Kevina Costnera, który nie przypomniałby, że aktor, reżyser i producent w jednym na swój najnowszy projekt wyłożył z własnej kieszeni miliony dolarów. Konkretnie 38. Jedni przypominają, że to jest największy błąd w Hollywood, inni chwalą filmowca za tak wielką miłość do kina i wiarę we własne pomysły. Gdy Costner dostawał w Cannes długą owację na stojąco po premierze "Horyzontu", był przekonany, że podjął najlepszą decyzję. Z błędu wyprowadzili go krytycy i widzowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Horyzont" czteroczęściowa saga

Jest to opowieść o życiu pierwszych osadników tzw. Dzikiego Zachodu, o migracji ludności, o konflikcie z rdzennymi mieszkańcami i pierwszych ich wojnach o to, kto ma prawo do żyznych ziem.

- Doprowadziłem mojego księgowego do szaleństwa. Ale to moje życie i wierzę w tę ideę i tę historię - mówił Costner, udowadniając swoje poświęcenie dla tego marzenia.

Niestety krytycy nie podzielili tego entuzjazmu. "Trudno jest pisać krytycznie o projekcie, na który ktoś czekał ponad trzydzieści lat, poza tym 'Horyzont' nie jest też filmem całkiem złym. Z całą pewnością widać, że był robiony z miłością i z dziecięcą wręcz radością, chociaż w tym zachwycie nad możliwościami zagubiła się harmonia i spójność, zapodział się tytułowy 'horyzont'" - pisała Magdalena Maksimiuk w WP. Inni krytycy niemal z satysfakcją równali z ziemią film, przez który Costner się zadłużył.

Zobacz także:

"Horyzont": niespełniony sen Kevina Costnera [RECENZJA]

"Horyzont" drugiej części (jeszcze) nie będzie w kinach

Początkowo zakładano, że dwie części filmu widzowie obejrzą tego samego lata. Teraz Variety podaje, że wycofano się z tego planu, "Horyzont: rozdział 2" nie wejdzie do kin 16 sierpnia. Jak brzmią oficjalne komunikaty, dystrybutor chce dać czas widzom, by oswoili się z bohaterami i światem sagi, a potem zdążyli za nimi stęsknić w oczekiwaniu na kontynuację.

Kluczową informacją jest ta o pieniądzach: film, który kosztował 100 mln dol. w pierwszy weekend w kinach zarobił... 11 mln.

Zobacz także:

Zastawił dom i wyłożył 38 mln dolarów. Kevin Costner opowiada, jak zrobił swoje opus magnum

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy o rewolucji w HBO Max, które zmieniło się w krótkie Max. Ile to kosztuje? Co można oglądać? Przy okazji wspominamy wstrząsające sceny z "Rodu smoka", który wrócił z 2. sezonem. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Czytaj także:

"Horyzont": niespełniony sen Kevina Costnera [RECENZJA]

Zagrała intymną scenę z Costnerem. Wspomina, co jej powiedział

Film o polskim youtuberze trafi do kin. "To nie jest biografia 25-latka"

2024-07-11T06:49:57Z dg43tfdfdgfd