CO DALEJ Z DZIEćMI BARBARY SIENKIEWICZ? “SPRAWA BęDZIE JAWNA”

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca w wieku 69 lat, osieracając przy tym dwójkę 9-letnich dzieci. Co dalej z jej pociechami? Posłanka Wanda Nowicka, która była bliską znajomą zmarłej aktorki, ujawnia szczegóły.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz

Choć Barbara Sienkiewicz miała na koncie wiele serialowych i filmowych ról oraz była założycielką Teatru dla Dzieci „Gong”, to w ostatnich latach była najbardziej znana jako „najstarsza matka w Polsce”. Aktorka dwójkę swoich pociech przywitała na świecie, mając 60 lat. Nigdy nie zdradziła, kto jest ich ojcem. Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca. Jej osierocone 9-letnie pociechy trafiły do interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Podkom. Ewa Kołdys w rozmowie z Plejadą przekazała wówczas, że o ich ostatecznym losie zadecyduje sąd rodzinny. Nieco więcej na ten temat powiedziała posłanka Nowej Lewicy Wanda Nowicka, która była bliską znajomą Barbary Sienkiewicz.

Zobacz także

Co dalej z dziećmi Barbary Sienkiewicz? 

Posłanka zapewniła, że dzieci aktorki są w dobrych rękach i mają wokół siebie ludzi, którzy zadbają o ich dobrobyt. - Nie jestem upoważniona do tego, żeby mówić o szczegółach, natomiast z informacji, które posiadam, mogę zapewnić, że jest grupa osób z bliskiego kręgu społecznego pani Barbary, które bardzo intensywnie pracują nad tym, żeby dzieci pani Barbary miały jak najlepszą opiekę - powiedziała w rozmowie z Plejadą Nowicka. 

- Są to osoby związane z prawem oraz opieką nad dziećmi. Mają pełną świadomość, jak ważne jest to, żeby rozwiązanie docelowe, które zostanie przyjęte, było tym ostatecznym i najlepszym. To może potrwać, ale chciałam uspokoić, że zajmują się tym osoby, które chcą jak najlepiej i mam do nich pełne przekonanie - dodała.

Redakcja poleca

Kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz? Tak aktorka mówiła o ojcu bliźniaków

Barbara Sienkiewicz była „najstarszą matką w Polsce”. Urodziła w wieku 59 lat

Na ten moment ekipa, która ma zadbać o przyszłość Ani i Piotrusia, woli pozostawać w cieniu, ale Wanda Nowicka zapowiedziała, że prędzej czy później sprawa będzie bardziej jawna. - Jeśli te osoby będą chciały więcej powiedzieć w tej sprawie, to pewnie się odezwą. Na pewno też w którymś momencie sprawa będzie jawna - czytamy na łamach Plejady. Posłanka dodaje, że dzieci Sienkiewicz zostaną otoczone taką opieką, by mieć jak najbardziej normalne dzieciństwo. - Proszę być spokojnym, tu się dzieją dobre rzeczy – nie są one upubliczniane – pamiętajmy, że nie może być takiej sytuacji, że dzieci cały czas czytają o sobie w gazetach, to są 9-latki więc one wszystko rozumieją - podkreśliła Wanda Nowicka.

Źródło: Radio ZET/Plejada

Redakcja poleca

2024-06-11T08:36:25Z dg43tfdfdgfd