HISZPANIE MOGą ZAPłACIć KARę ZA WYSTęPY 16-LATNIEJ GWIAZDY. PONAD Pół MILIONA! KURIOZALNE PRAWO

16-letni Lamine Yamal zachwyca cały świat, a na Euro 204 nikt nie ma sposobu, by go zatrzymać. Genialnego dzieciaka nie zastopowało nawet kuriozalne prawo, które... zabrania mu grać wieczorami. I tym razem wcale nie chodzi o rodziców krzyczących z okna, że trzeba wracać, bo jest już ciemno.

Do tej pory miał na koncie trzy asysty, ale w półfinale to już po prostu przesadził. Lamine Yamal błyskawicznie pogrążył Adriena Rabiota, który przed meczem odgrażał się, że 16-latek musi zrobić więcej, by awansować do finału po meczu z Francją. 29-letni pomocnik mógł tylko patrzeć, jak niemal dwa razy młodszy piłkarz znajduje sobie miejsce przed polem karnym i oddaje genialny strzał nie do obrony. Co ciekawe, ten występ gracza Barcelony mógł słono kosztować Hiszpanów. Zresztą nie tylko ten.

O co dokładnie chodzi? Otóż w Niemczech istnieje prawo, które zabrania pracować osobom niepełnoletnim po godz. 23.00. Wyjątkiem nie są tu sportowcy, a w ich czas pracy wlicza się nie tylko występ na boisku, ale i odnowa biologiczna czy czynności medialne. A to oznacza, że gdy mecz rozpoczyna się o 21.00, Lamine Yamal teoretycznie łamie prawo. A Hiszpanie mają za to zapłacić.

Lamine Yamal błyszczy na Euro 2024, a licznik tyka. Mowa o pół miliona kary

Według informacji, które podawał "Sport BILD", za każde takie złamanie prawa hiszpańska federacja musiałaby zapłacić karę w wysokości 30 tys. euro. A skoro Lamine Yamal zagrał w meczach z Włochami, Albanią, Gruzją i Francją, a te rozpoczynały się o godz. 21.00, to Hiszpanie mogą czekać na spory rachunek. A przecież niedzielny finał z Holandią lub Anglią także odbędzie się o tej porze.

Czy Hiszpanie zapłacą więc aż 150 tys. euro (w przeliczeniu ponad 600 tys. zł) za występy swojej niepełnoletniej gwiazdy? Tu sprawa nie jest jednoznaczna. Selekcjoner Hiszpanów Luis de la Fuente podkreślał, że nie zna niemieckiego prawa, ale nie sądzi, żeby musiał zdejmować z boiska Yamala, gdy wybije godz. 23.00. Wspomniany zapis działa jednak inaczej, ale nie wiadomo, czy obowiązuje także podczas wielkiego turnieju, który organizuje UEFA. Z drugiej strony, jeśli 16-latek zapewni im złote medale, nawet taka ewentualna kara nie będzie nikogo martwić.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2024-07-10T11:18:49Z dg43tfdfdgfd