MEMY, KTóRE ZROZUMIEJą TYLKO DZIECIAKI Z LAT 90. ROZBAWIą CIę DO łEZ! COFNIJMY SIę W CZASIE DO KOLOROWYCH LAT 90. [MEMY] 11.07.2024

Pamiętacie szalone lata dziewięćdziesiąte? Wszyscy oglądali "Beverly Hills" i "Doktor Quinn", a wiedzę zdobywaliśmy mimo że Google nie istniało. Używaliście Windowsa 98 - wiele osób uważa, że to najlepszy system operacyjny. Jak wspominacie te lata? Oto memy o szalonych latach 90!

Lata 90. czyli początki wolnej Polski, to czas szczególny. W sklepach pojawiło się znacznie więcej towaru, zmieniła się władza. Polacy mogli odetchnąć, choć oczywiście ten czas nie był pozbawiony wielu problemów, takich jak wzrost bezrobocia czy wojny gangów. W telewizji pojawiły się reklamy, do mody weszły dżinsowe szorty, koszule, neonowe kolory. Nastąpił też rozwój technologii - młodzież z tamtych czasów na pewno pamięta walkmany czy Tamagotchi. Chętnie odwiedzanym celem dziecięcych spacerów stawał się najbliższy plac zabaw z murowaną piaskownicą, stalowymi huśtawkami i karuzelą.

Memy o latach 90. Rozbawią Cię do łez!

Zobacz galerię

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Kultowe rzeczy z lat 90. Pamiętacie je?

Lata 90. zrewolucjonizowały życie w Polsce. Dotknęło to nie tylko gospodarkę, ale i różnego rodzaju pamiątki. Można tu mówić o wyjątkowych przedmiotach, grach, filmach i ubraniach. Nowe technologie weszły wtedy na nasz rynek, ale serca podbiły również inne rzeczy, w tym łakocie i zabawki, a także muzyka.

Zacznijmy od słodkości, które tak dobrze pamiętamy z lat 90. To właśnie wtedy nasze kubki smakowe zachwycały się ciepłymi lodami, drażami Korsarz, wodnymi lodami czy oranżadą w proszku. Przykładem mogą być również gumy turbo, ale również i gumy kulki, które kosztowały 10 groszy, a były przebojem każdego sklepiku szkolnego i osiedlowego. Popularne były również tzw. lizaki z gwizdkiem.

Dzisiaj wszystko oglądamy na platformach streamingowych. Nawet kina nie są już tak popularne. Kiedyś jednak obejrzenie filmu, który nie był w TV, możliwe było wyłącznie w kinie lub na kasecie VHS. Te stały się stałym elementem wyposażenia wielu polskich domów.

Dla niektórych lata 90. w modzie są uosobieniem kiczu. Osoby żyjące w tych czasach pamiętają jednak radość z możliwości wzorowania się na zagranicznych gwiazdach. Idolki w postaci Spice Girls czy Britney Spears stanowiły wzór. Wtedy też pojawiło się lansowanie topów, krótkich spódniczek czy też bojówek. W przypadku mężczyzn królowała moda zapoczątkowana przez Backstreet Boys. Do dzisiaj popularnością się przetarte dżinsy i trampki, a także koszule w kratę, które zostały wylansowane przez znane seriale np. "Jezioro marzeń, "Przyjaciele" czy "Beverly Hills 90210".

2024-07-11T06:33:55Z dg43tfdfdgfd