POGRZEB JERZEGO STUHRA ODBęDZIE SIę W KRAKOWIE. WIADOMO JUż, GDZIE SPOCZNIE AKTOR

Przykra wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra obiegła media we wtorek 9 lipca. Aktor, będący jedną z najznamienitszych postaci polskiego kina, odszedł w wieku 77 lat. Jego pogrzeb odbędzie się 17 lipca w Krakowie.

Z chorobą nowotworową Jerzy Stuhr zmagał się już od dłuższego czasu. W 2011 r. u aktora wykryto raka krtani, którego nawrót nastąpił w ubiegłym roku. Gwiazdor przeszedł także w 2020 r. udar mózgu, który miał znaczący wpływ na jego kondycję w ostatnich latach życia. Choć, jak podkreślił Jerzy Stuhr w jednej z rozmów z Plejadą, z trudem przychodziło mu spacerowanie i wykonywanie codziennych czynności, nie tracił ducha walki. W lutym b. r. aktor powrócił nawet na deski Teatru Polonia, gdzie wyreżyserował spektakl "Geniusz" na podstawie sztuki Tadeusza Słobodzianka, w którym to zagrał rosyjskiego reżysera i pedagoga Konstantina Stanisławskiego.

Tam zostanie pochowany Jerzy Stuhr. Jednak nie Aleja Zasłużonych

Dziś wiadomo już, że artysta spocznie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 17 lipca o godz. 14.

[object Promise]

— poinformowała Plejadę przedstawicielka Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie.

Mimo pozytywnego nastawienia do życia odtwórca roli Maksymiliana Paradysa w kultowym filmie "Seksmisja" nie ukrywał, że zdarza mu się myśleć o śmierci oraz swoim pogrzebie. W wywiadzie z Newsweekiem, którego Jerzy Stuhr udzielił w 2023 r., aktor zastanawiał się, gdzie zostanie pochowany.

[object Promise]

— zażartował wówczas Jerzy Stuhr.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie Plejada.pl każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach show-biznesowych. Bądź na bieżąco! Obserwuj Plejadę w Wiadomościach Google. Odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz TikToku.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: [email protected].

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2024-07-11T08:03:48Z dg43tfdfdgfd