TAK BAWIONO SIę NA ŚWIęCIE MIKOłOWA. KWIATKOWSKI, LANBERRY, FERBI I MIREK SZOłTYSEK. RYNEK MIASTA BYł PEłNY LUDZI. ZDJęCIA

W tym roku Dni Mikołowa ograniczyły się tylko do niedzieli. Jak jednak przekonuje zastępca Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie Hanna Kamińska nie przeszkodziło to mieszkańcom dobrze się bawić. "Jesteśmy bardzo zadowoleni. Otrzymaliśmy wiele słów uznania od ludzi" - mówi wicedyrektorka.

Święto Mikołowa - dni miasta 2024 za nami

9 czerwca w Mikołowie pod nazwą "Święto Mikołowa" odbyły się kolejne Dni Mikołowa. Właściwiej powinno się mówić raczej o "dniu", ponieważ w tym roku obchody były nieco skromniejsze. Zamiast dwóch dni święta (jak na przykład w 2023 roku) zaplanowano tylko jeden dzień. Jak jednak przekonują organizatorzy, nie przeszkodziło to mikołowianom po prostu dobrze się bawić. Imprezę na miejskim rynku rozpoczęto o godzinie 15.00.

Zobacz galerię

— Zaczęliśmy od oferty skierowanej do osób starszych. Wystąpił Mirek Szołtysek. Co istotne, jego występ przyciągnął nie tylko seniorów, ale mieszkańców w każdym wieku - opowiada Hanna Kamińska zastępca Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie.

Po występie Szołtyska klimat na scenie zmienił się diametralnie. Wystąpiła młodzież z zespołu rapowego Ferbie. Jak mówi Hanna Kamińska, impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

— Podczas wieczornych występów Lanberry i Dawida Kwiatkowskiego rynek był wypełniony po brzegi - aż do późnych godzin. Wszyscy bawili się wspaniale. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Otrzymaliśmy wiele słów uznania od ludzi - twierdzi wicedyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Dodaje, że organizatorzy starali się "trafić w każdy gust" i muzykę odpowiednią dla różnych grup odbiorców. Stąd też zróżnicowanie zespołów grających na mikołowskim rynku. Święto miasta to jednak nie tylko muzyka. Zorganizowano strefę gastronomiczną oraz strefę zabaw dla dzieci z dmuchańcami.

2024-06-10T10:20:34Z dg43tfdfdgfd