MAGDA GESSLER PRZEMóWIłA NA TEMAT KSIążULA. WYJąTKOWO KRóTKO. "MA NISZę"

O Szymonie "Książulu" Nyczke jest w ostatnim czasie niezwykle głośno w sieci. Jeszcze przed sporem z Filipem Chajzerem na jego temat wypowiedziała się jedna z najpopularniejszych restauratorek w Polsce – Magda Gessler. – Ma jakąś niszę i w ten sposób zdobywa popularność. Każdy ma jakiś sposób na życie. [...] – tłumaczy prowadząca "Kuchennych Rewolucji". Choć Książulo nie jest profesjonalnym krytykiem, to jego zdanie ma coraz większe znaczenie, a jego filmy, docierające do milionów osób, potrafią całkowicie odmienić spojrzenie na różne lokale gastronomiczne.

  • Po niedawnym sporze internetowym pomiędzy Szymonem "Książulem" Nyczke, a Filipem Chajzerem, wzrosła popularność i wiarygodność influencera
  • Na jego temat wypowiedziała się również Magda Gessler, która jest często krytykowana, przez youtubera
  • Restauratorka zabrała stanowisko na temat hejtu oraz twórczości Książula, na co influencer nie odpowiedział
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Szymon "Książulo" Nyczke to aktualnie jeden z najpopularniejszych influencerów w Polsce. Filmy twórcy na YouTube, w których testuje jedzenie z różnych lokali, oglądają regularnie miliony osób. W ostatnim czasie Książulo zyskuje dodatkową popularność dzięki wypowiedziom, które kierują w jego stronę znani celebryci.

Niedawno miał miejsce mały spór internetowy pomiędzy youtuberem a Filipem Chajzerem. Prezenter telewizyjny nie zgadzał się z krytyką Książula, dotyczącą jego lokalu z kebabem. Poruszenie w internecie wywołały słowa celebryty, który w bardzo niekulturalny sposób obraził pracę Książula. Po kilku dniach, kiedy cała sytuacja odbiła się szerokim echem, Chajzer postanowił przeprosić za swoją wypowiedź.

Magda Gessler zabiera głos w sprawię krytyki Książula. "Ma jakąś niszę i zdobywa popularność"

Kilka dni przed kontrowersyjną wypowiedzią Chajzera, o twórczości Książula wypowiedziała się również Magda Gessler. W jednym z niedawnych wywiadów dla portalu Pomponik zabrała ona stanowisko na temat krytyki oraz wcześniej wspomnianego Książula. Jej słowa wyraźnie wskazują na to, że nie jest przychylna mowie nienawiści w sieci i stara się temu zapobiegać.

– Chciałabym zabronić hejtu i nienawiści, która niszczy. Nie ma to na mnie żadnego wpływu, bo kasuje takie komentarze, albo ich nie czytam. Po prostu nie chcę, bo uważam, że to niszczy w szczególności tych, którzy sami hejtują – zdradziła restauratorka.

O Książulu, właścicielka licznych restauracji ma jednak lepsze zdanie i słowa dotyczące hejtu ewidentnie nie były skierowane do samego influencera. Trzeba pamiętać, że jej wypowiedź miała miejsce pomimo sporej krytyki youtubera w stronę lokali samej Gessler.

– Uważam, że on [Książulo] ma jakąś niszę i w ten sposób zdobywa popularność. Każdy ma jakiś sposób na życie. Ja mu życzę powodzenia – tłumaczy dalej Magda Gessler.

Przypomnijmy, że wcześniej sam Książulo kilkukrotnie wypowiadał się na temat jedzenia proponowanego przez Magdę Gessler i poddawał je swojej recenzji. Czy to z lokali po "Kuchennych Rewolucjach", czy z cateringu z jej restauracji. Jak się jednak okazuje, youtuberowi bardzo często zdarza się ostro krytykować Gessler i wielokrotnie się zawodzić na jej daniach.

Książulo przeciwnikiem Magdy Gessler? Kilkukrotnie krytykował restauratorkę

Przykładem może być restauracja Trattoria Verde. Magda Gessler pomogła lokalowi serwującemu włoską kuchnię w programie "Kuchenne Rewolucje". Mimo jej wsparcia oraz dodania kilku własnych dań do menu, Książulo nazwał propozycje restauratorki jałowymi. Zwraca on również uwagę na ceny, które zarówno w restauracjach, jak i cateringu zwalają z nóg.

Choć słowa Książula dotyczące lokali znanych restauratorów i celebrytów mogą być czasami bardzo negatywne, to definitywnie sam youtuber nie szuka w ten sposób głośnych afer. Wszelka krytyka prowadzona przez influencera jest przede wszystkim ciekawa dla fanów oraz pomaga restauracjom w rozwoju, co przyznał sam Filip Chajzer. Stwierdził on, że po filmie Książula, jego kebab, będzie "dążył do standaryzacji produktów".

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2024-06-11T11:12:30Z dg43tfdfdgfd